Рекомендаційний список літератури для учнів 5 – 11 класів

Дорогі читачі!

Пропонуємо вашій увазі книги про нашу Батьківщину, які є у шкільній бібліотеці. Вони поведуть вас у подорож по рідній країні, у доступній формі познайомлять з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою. Чим раніше і більше кожен з вас довідається про свою Батьківщину, тим упевненіше торуватиме власну стежину на шляху до щасливого майбутнього.

1. Апанович, О. М. Козацька енциклопедія для юнацтва [Текст]: книга ст. про історію буття українського козацтва / Олена Апанович; упоряд. О. Яремійчук. – К.: Веселка, 2009. – 719 с.

Видання адресоване найширшим читацьким колам, та насамперед юнацтву. Хоча статті в книзі розміщені за алфавітом, вона не є класичною енциклопедією, оскільки не обтяжена довідковим апаратом. Залучення широкого спектра наукових джерел, всебічність охоплення історичної інформації поєднані з популярністю художнього викладу, що значно полегшує сприйняття історичного матеріалу. Саме тому книжка стане захоплюючим читанням для всіх небайдужих до історії, сприятиме вихованню національної свідомості, утвердженню в суспільстві української національної ідеї.

2. Багнюк, А. А. Символи українства [Текст]: худож.-інформ. довідник / Анатолій Багнюк. – Тернопіль: Новий колір, 2008. – 826 с.

Ця книга – художньо-інформаційний довідник, який в популярній формі розкриває значення і зміст античних, християнських і національних символів та образів, що належать до основи української духовності.

3. Державний гімн України [Текст]: попул. істор. нарис / упоряд. М. П. Линник,

В. М. Пономаренко. – К.: Музична Україна, 2006. – 55 с.

У книзі вміщено текст державного гімну України, відтворено історію створення його слів та музики. Видання розкриває велич символу національної і державної пісні-гімну.

4. Довідник з історії України(А – Я) [Текст] / за ред. І. Підкова, Р. Шуст. – 2-ге вид., допр. І доповн. – К.: Генеза, 2001. – 1136 с.

Друге видання довідника з історії України включає в одній книзі три томи першого видання довідника. Крім того, додано кількасот нових статей. Автори пояснюють основні історичні терміни і поняття, подають короткі довідки про найважливіші події української історії, біографії українських та зарубіжних державних, політичних, громадських, культурних і військових діячів, літераторів, учених і митців, життя та діяльність яких були пов’язані з Україною.

5. Історія України. Атлас-хрестоматія [Текст] /упоряд. Д. Ісаєв. – К.: Інститут правових технологій, 2004. – 40 с.: іл.

У доступній та лаконічній формі подається тут історія України від давнини до 2004 року. Зміст книги розкривають і доповнюють карти та мальовничі ілюстрації. Видання допоможе у вивченні шкільного курсу історії нашої країни.

6. Кащенко, А. Ф. Оповідання про славне Військо Запорозьке низове [Текст]: оповідання / Адріан Кащенко. – К. : Веселка, 1992. – 271 с.: іл.

Зі сторінок твору постає славна історія Запорозької Січі. Автор правдиво відтворив життя запорозьких козаків, їхню боротьбу проти зовнішніх ворогів за незалежність. Тут довідаєтесь про видатних козацьких ватажків – Дмитра Вишневецького (Байду), Івана Підкову, Івана Богуна, Богдана Хмельницького та багатьох інших.

7. Огієнко, І. Рятування України [Текст] / Іван Огієнко (Митрополит Іларіон); упоряд., авт. передм. і комент. М. С. Тимошик. – К.: Наша культура і наука, 2005. – 464 с.: іл.

Основу цього видання склали автобіографічні праці «Моє життя», «Рятування України», «На Голготі», «Книга нашого буття на чужині». Будучи не лише свідком, а й безпосереднім учасником подій, пов’язаних із тріумфом і трагедією Української революції 1917 – 1919 років, автор вважав за свій обов’язок детально описати ту пору, дати майбутнім дослідникам матеріал, побудований на власних щоденниках та архівних матеріалах. Книга цінна для всіх, кому небайдужа ідея національного відродження.

8. Пастернак, О. Пояснення тризуба, герба Великого Київського Князя Володимира Святого [Текст] /О. Пастернак; ред. Б. З. Якимович. – К.: Веселка, 1991. – 47 с. – (Українське відродження).

Ця книга про тризуб – геральдичний знак Київського Князя Володимира Великого – розкриває загадку про походження, ідею та значення тризуба на Україні як державного герба, національного знаку і релігійного символу. Дослідження слугує поглибленню знань із української історії.

9. Семенюк, С. Історія українського народу [Текст] / Святослав Семенюк. – Львів: Апріорі, 2010. – 608 с.

Ця книга – перше в українській історіографії дослідження, яке присвячене навіть не стільки історії самої України, скільки глобальній історії українського етносу з моменту його зародження і до сучасності, загальним закономірностям розвитку українства, концепції Великої України як територіального та етнічного феномену світової історії, видатним діячам Європи українського походження.

10. Сокол, А. В. Моя країна – Україна [Текст] / Алла Сокол, Олена Конечна. – Чернігів: Деснянська правда, 2004. – 64 с.:іл.

Видання запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, в доступній формі знайомить з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.

11. Україна: дитяча енциклопедія [Текст] / упоряд. В. М. Скляренко, Н. М. Кушнаренко. – Харків: Фоліо, 2004. – 319 с. – (Дитяча енциклопедія).

Енциклопедія містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Вісім розділів цієї книги, що супроводжуються понад 200 ілюстраціями, цікаво і докладно розповідають про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури і мистецтва в Україні.

12. Чугуєнко, М. В. Моя Україна: ілюстрована енциклопедія для дітей [Текст] / М. В. Чугуєнко. – Харків: Ранок, 2008. – 128 с.: іл. – (Я пізнаю світ).

Книга розповідає про стародавню землю України, про її тисячолітню історію, про неповторні душевні якості її талановитого і мужнього народу, невичерпну багатовікову культурну спадщину українців.

До зустрічі у бібліотеці!

Кiлькiсть переглядiв: 551

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.