Шановні здобувачі освіти! Працюємо в умовах карантину!

10 технік для розвитку уваги школярів

/Files/images/kalina/skoromovku.png
Перейдіть за посиланням, натиснувши на зображення

Шановні гімназисти!

АНКЕТА ПРО НАСИЛЬСТВО

01.12.2015

Мій улюблений світ — без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…

І. Супрун

ЯК ЗАПОБІГТИ НАСИЛЬСТВУ

Абетка виживання

1.Я знаю напам’ять усі адреси, номери телефонів та імена людей, яким довіряю.

2. Люди, котрим я довіряю, — це мої батьки чи хтось інший, хто дбає про мене та хоче, щоб я був/була у безпеці.

3. Я пам’ятаю про телефони спеціального та негайного виклику: «101» (пожежна охорона), «102»/(міліція), «103» (швидка медична допомога)

4. У мене є номери телефонів дільничого інспектора, соціальної служби й телефону довіри.

5. Я нікому не дозволяю принижувати й ображати мене.

6. Я не ходжу сам/сама по вулиці увечері чи вночі.

7. Я ніколи не розмовляю з незнайомими людьми, нікуди з ними не йду, нічого у них не беру, не сідаю до них в автомобіль.

8. Якщо мені загрожуватиме небезпека, я буду тікати, кричати, привертати до себе увагу.

9. Я не ввійду з незнайомцями до ліфту.

10. Я не впускаю в помешкання незнайомців, якщо я сам/сама вдома.

11.Я знаю, де лежить моє свідоцтво про народження.

12. Якщо зі мною трапиться щось недобре, я негайно розкажу людям, яким довіряю.

13. Я чітко та послідовно знаю, що робитиму, куди зателефоную, піду, кому розповім, якщо зі мною трапиться щось недобре.

30.12.2015

/Files/images/RJjKp-aFn2E.jpg Притча «Скільки важить сніжинка?»

Одного разу маленька синичка, сидячи на засніженій гілці дерева, запитала в дикого голуба:

— Скільки важить одна сніжинка?

— Не більше, ніж нічого, — відповів він їй.

— Тоді я хочу розповісти тобі дуже цікаву історію,

вела далі синичка. — Одного разу я сиділа на ялиновій гілці, й почався снігопад. Це ще не була віхола, й легкі сніжинки спокійно лягали на дерева. Я нарахувала 7435679 сніжинок, які опустилися на ялинову гілку. І коли остання сніжинка, що, як ти сказав, «важить не більше, ніж нічого», впала на неї — гілка зламалася. — Після цього синичка злетіла, залишивши голуба у глибокій задумі.

Скільки важать наші слова? Часом ті слова, які «не важать» нічого, наші вчинки, які ми робимо, непомітні для нас самих, лягають великою образою й болем на інших. І під таким тягарем може зламатися кожна людина. Я точно знаю, що хоча б раз, але кожен із нас завдавав образи іншим, навіть не зауважуючи цього.

«Чи можна зважити наші слова?». Насправді слова, з якими ми звертаємося одне до одного, важать дуже багато: добрими, лагідними можна підняти людині настрій, зробити її щасливою, а злими і жорстокими — засмутити, образити, принизити і навіть убити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування і конфлікту, щоб не зіпсувати стосунків назавжди.

25.12.2015

/Files/images/ЛІЛЯ.JPG