/Files/photogallery/837/DSC_0586.JPG/Files/photogallery/837/DSC_0610.JPG/Files/photogallery/837/DSC_0596.JPG/Files/photogallery/837/DSC_0591.JPG/Files/photogallery/837/DSC_0594.JPG/Files/photogallery/837/DSC_0581.JPG/Files/photogallery/837/DSC_0588.JPG/Files/images/81ae3de09a44e194c98470324491b1726adb5e88.jpg12 грудня 2013 року, згідно плану РМК у нашій гімназії відбулося міжшкільне методичне об'єднання учителів української мови та літератури. Незвичайним цей день став для учнів 10 класу, оскільки на уроці української мови в них були присутні гості - учителі-мовники сусідніх шкіл.

Увазі присутніх Надія Андріївна Магеровська - учитель української мови та літератури презентувала урок на тему "Складні випадки спрощення в групах приголосних".

Епіграфом до уроку були взяті слова"Ти - Стіна Незрушима, а ми - Твій народ, Синьошата". Надія Андріївна звернулася до учнів та гостей натхненними словами сучасного українського поета-пісняра, нашого земляка Степана Галябарди, зверненими до Матері Божої Оранти, мозаїчне зображення якої прикрашає найголовнішу духовну святиню українського народу - собор Святої Софії у Києві.

У ці дні якраз відбувалися драматичні революційні події у центрі столиці. І тому навчальний матеріал на уроці був тісно пов'язаний з тим, що відбувається у державі. Саме Оранта в українців уособлює Божу премудрість, зв'язок з поняттями священної держави, захищеного Богом міста.

На уроці було використано багато форм і методів роботи, не обійшлося і без використання ІКТ. Під час підготовки до нього учителька разом із учнями підготували презентації про ікони в Україні, в яких була представлена класифікація ікон, їх зразки, приклади вшанування ікон серед українців та інших народів. Ікони Божої Матері на фоні зворушливої мелодії зачепили, мабуть, душу кожного, хто був присутній на уроці.

На прикладі текстів поезій на дану тематику учні досліджували явище спрощення в групах приголосних, його складні випадки в українській мові, удосконалювали свої навички у написанні цих слів.

На завершення заняття Надія Андріївна продекламувала вірш Дмитра Павличка "Новорічна ялинка", який був написаний останніми днями і відображав події Майдану в ніч на 30 листопада. Це було найвищим акордом уроку, тому, що кожені пропустив через своє серце біль українського народу.

Учителька творчо підійшла до вивчення теми з української мови і впевнено досягнула мети уроку, адже учні не лише вивчили складні випадки спрощення в групах приголосних, а й доторкнулися до глибини духовного коріння нашої рідної української мови, спробували розшифрувати її так званий генетичний код, який несе у собі лише добро та любов.

Прочитайте цей вірш і ви також не залишитесь байдужими.

Україно, ніч була студента,
На Майдані спала дітвора
І мовчала правдомовна сцена,
І дрімала ватра край Дніпра.

І тоді, мов армія Батия,
"Беркутів" нахлинула орда.
Вчув Донецьк і вчула Коломия
Крик дітей із Києва: - біда!

Беркутівці б'ють, як окупанти,
Ні, не так - ти маски з них зірви!-
Б'ють, як слуги панівної банди,
Як хахли - приспішники Москви!

Україно, мати моя вічна,
Не дивися: б'ють по голові,
Щоб твоя ялинка новорічна
На крові стояла, на крові!

Беркутіці б'ють! Киї гумові.
Кров твоєї дітвори тече,
Кров на твоїй пісні й твоїй мові -
Не впади! Схопися за плече

Господа! Тримайся за студента,
Паленого кров'ю на зорі,
Будь повстанча, а не irredenta,
Визволяйсь від банди нагорі!

Українo, пам'яте сувора,
Не забудь же хлопців і дівчат,
Що заснули на майдані вчора,
І співали, як збудив їх кат.

Заступник директора з навчально-методичної роботи Л. З Крицька