Шановні колеги!
09.12.2015
Учитель року-2016
Щороку збирає під професійні знамена творчих учителів району їхнє найпрестижніше фахове змагання – Всеукраїнський конкурс «Учитель року».
9 грудня на базі Густинського РМК пройшов районний тур цього конкурсу у номінації «Англійська мова». Свою педагогічну майстерність та творчі надбання представляли кращі майстри своєї справи.
Із шести учасників-конкурсантів – учителі англійської мови НВК»ЗОШ І-ІІІ ст..№1 – гімназія» м.Хоростків Пшик Тетяна Євгенівна та Мадай Людмила Михайлівна.
10 грудня честь гімназії у номінації «Історія» захищав Білянський Володимир Тадейович.
Умови педагогічних змагань передбачали такі випробування: представлення власного досвіду та проведення майстер-класу. Усі учасники проявили себе фахівцями високого рівня, майстрами-педагогами здатними творчо реалізовувати і традиційні форми та методи навчання, так і новітні освітні технології. Але конкурс – є конкурс, обов’язково має бути той, хто перемагає. Тож йому бажаємо успіхів у ІІІ етапі.
27.11.2015
За матеріалами педради
Шановні колеги, що найважливіше в учительській праці? Знати дитину.
Виховання лише тоді стає реальною силою, коли воно грунтується на вірі. Творча праця, захоплення улюбленою справою - найвірніший шлях до серця учнів. Перед нами, педагогами, постійно постає питання:як зробити урок яскравим і незабутнім? Які методи і прийоми для цього обрати? А головне – як зробити урок сучасним та ефективним.
Тому темою педради обрано «Використання потенціалу сучасних методів навчання на уроках української мови та літератури». Чому саме ця тема? Тому що така методика є досить актуальною, має практичне застосування та інноваційне значення. Адже потрібні нові сучасні підходи до освітньої діяльності, а отже, і новий учитель, здатний запровадити в освітній процес все передове, змінити авторитарне навчання і виховання на розвиток особистості учня на засадах індивідуального і творчого підходу.
Учителі-словесники нашого навчального закладу також не стоять осторонь. Застосовуючи новітні технології, ставлять певну мету:
М - методично формувати вміння учнів творчо мислити;
Е - ефективно залучати школярів до читання книг;
Т - творчо підходити до застосування інноваційних технологій;
А - активно впроваджувати сучасні підходи до викладаннямови та літератури.
Інноваційний підхід забезпечує позитивну мотивацію здобуття знань, активне функціонування інтелектуальних і вольових сфер, сприяє розвитку творчої особистості. Філологи вважають, що сучасному педагогові необхідно вибрати те "зерно", що дасть змогу створити свою міні-методику. А у творчого вчителя і учні прагнутимуть до творчості. Вдало проведена робота завжди потребує значних зусиль і плідної співпраці вчителя і учня. Стосовно цього приходить на думку одна давня притча.
У середні віки у французькому місті Шарті будували собор. Якось трьох тачечників, які виконували однакову роботу-перевозили камінь, запитали: « Слухайте, друзі, що ви робите?» Перший робітник похмуро глянув і роздратовано відповів: «Тобі що, повилазило? Не бачиш-камінь тягаю на майданчик, хай йому грець!» Другий спокійно сказав: «Що роблю? Заробляю на кусень хліба для своєї родини.» А третій розігнувся, витер спітніле чоло, усміхнувся і з гордістю сказав: «Я будую Шартський собор!»
Ідея цієї притчі актуальна і нині: праця не лише нестерпний тягар чи засіб для матеріального забезпечення, але і джерело творчості і щастя. У Святому письмі сказано: «Блаженна людина, що насичується від плодів своєї праці і шукає в ній утіху.» Це є істина.
Але незаперечним є те,що урок, має відповідати вимогам сьогодення — бути сучасним, а отже цікавим, новаторським, творчим. Адже мета сучасної освіти,яка чітко визначена в "Національній доктрині розвитку освіти" - створити умови для розвитку особистості, її самореалізації.
Усі ці методи, принципи, форми роботи, що впроваджуються послідовно, систематично, дають позитивні результати, дають змогу підвищити якість освіти з предмету, допомагають розвинути інтелект, нестандартність мислення, творчі здібності, орієнтують учнів на пошуки нових ідей.
ТВОРІТЬ, ВПРОВАДЖУЙТЕ! УСПІХІВ ВАМ!
15.11.2015
Готуємось до педради
З метою підготовки до педради на тему «Використання потенціалу сучасних методів навчання на уроках української мови та літератури», яка відбудеться 26 листопала о 15-00 на тему .
АНКЕТУВАННЯ НА ТЕМУ:
"АКТУАЛЬНІСТЬ ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ"
З 9 листопада по 13 листопада у НВК відбулися заходи в рамках тижня української мови та літератури. Матеріали проведених заходів узагальнені в методичній збірці.
В рамках виконання запланованих заходів програми діяльності методичної служби в області на 2014-2018 рр. під час осінніх канікул будуть проводитися тренінги з учителями кафедр згідно графіка
17.10.2015
Дбаймо про підвищення фахової і професійної компетентності
План методичних заходів на період осінніх канікул
№ п.п. | Назва заходу | Дата проведення |
1. | Створення блогу на blogger.com Використання сервісу calameo.com | 19.11. |
2. | Відеоскрайбінг?Щоце таке? | 20.11. |
3. | Використання ресурсуLearningApps.Orgв педагогічній діяльності | 21.11. |
4. | Технологія thinglink – дати життя картинці. | 22.11. |
5. | Тренінг «Технологія перевернутого навчання» | 23.11 |
1. Використання ресурсу LearningApps.Org в педагогічній діяльності
Коментарi